Work as a Marketing Intern!

2023. január 17. 12:53

The candidate needs to be familiar with social media, mostly LinkedIn and Facebook posting and tagging, and Meetup.

Responsibilities:

- approx 5-8 hours per week (depends how fast the person is) to feed our social media channels with event announcements, speaker promotion, partner tagging etc.

Language requirement: fluent English, ideally some German and/or French

Salary: $500/ 6 months

Bonus: the opportunity to join our online events and sessions (on top of the 5-8 hours) and get in close touch with entrepreneurs and entrepreneurship in general.

Contact: peczelyl [at] hotmail.com