fbpx Pécsiközgáz Alma Mater Komplex Ösztöndíj Program | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Pécsiközgáz Alma Mater Komplex Ösztöndíj Program

Alma Mater tanulmányi kedvezmény

Az AM tanulmányi kedvezmény automatikusan kerül megállapításra, amelyet a Tanulmányi Osztály felé benyújtott igényléssel kell elfogadni. Az AM tanulmányi kedvezményt a hallgatóknak az a 10%-a kaphat, akik a felvételi pontjaikat, illetve a (későbbiekben) előző félévi tanulmányi átlagukat tekintve a legjobb eredményeket érik el a saját szakjukon. Az önköltség díjának tanulmányi kedvezménye 50%.

Alma Mater szociális kedvezmény

Az AM szociális kedvezmény pályázat útján kerül megállapításra. A támogatásokról a kar hallgatókból és oktatókból álló Diákjóléti Bizottsága dönt. A támogatás mértéke az önköltség díjának max. 50%-a. A támogatás egy szemeszterre szól és minden félévben újra pályázható.

Egyéb költségtérítési kedvezmény

Egyéb költségtérítéssel kapcsolatos kedvezményt a PTE KTK bármely képzési szintjén, bármely szakán, önköltséges finanszírozási formában résztvevő, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató igényelhet a Dékáni utasításban meghatározott jogcímek keretein belül.

További részletek és információ

Bővebb tájékoztatást a támogatásokról a Tanulmányi Osztálytól kaphat a to [at] ktk.pte.hu címen, a 72/501-599/23258, 23159 telefonszámon vagy személyesen (PTE KTK Pécs, Rákóczi u. 80. - 1 emelet).