PTE – Az élményalapú oktatás élén

2025. július 16. 07:49

A Pécsi Tudományegyetem ismét bizonyította, hogy nemcsak lépést tart a nemzetközi felsőoktatási trendekkel, hanem aktívan alakítja is azokat. A világ legjobb egyetemeit rangsoroló QS listán a PTE idén a 741–750. helyre lépett előre – két év alatt közel száz helyet javítva. De, ami talán még ennél is fontosabb: a „learning experience” - vagyis az élményalapú tanulás és a „nemzetközi hallgatók” kategóriákban a legjobbnak bizonyult a hazai mezőnyben - amely területen a PTE Közgazdaságtudományi Kara az élen jár. 

Mi is az a Learning Experience? 

A tanulási élmény fogalma ma már jóval többet jelent, mint egy jól megtartott előadás. A PTE-n a tanulás nem passzív befogadás, hanem aktív részvétel, közös gondolkodás, gyakorlati tapasztalatszerzés. A Learning Experience magában foglalja az oktatási tartalmat, a tanulási környezetet, a technológiai eszközöket, az oktatók módszertanát és a hallgatók közötti interakciókat is. A cél: olyan tudás átadása, amely nemcsak megmarad, hanem alkalmazható is. 

Ötletből valóság – kézen fogva a hallgatókat 

A Pécsiközgáz lassan 20 éve foglalkozik a témával, kezdetben a gombamód szaporodó startupok világa inspirálta a Kar munkatársait az új módszerek bevezetésére, később a régió cégei is érdeklődni kezdtek az innovatív, gyakorlatközpontú kezdeményezések és az egyetemi képzés és a céges szféra összekapcsolódása iránt.  A PTE KTK, azon belül az Alkalmazott Tanulások Központja (CAL) nemcsak teret adnak az ötleteknek, hanem utat is mutatnak azok megvalósításához. Mindemellett a hallgatók képzett coachok és mentorok segítségével egyéni segítséget is kaphatnak, fejlődhetnek a soft és hard kompetenciák területén, workshopokon, tréningeken vehetnek részt - ezért a Kar KarrierPont nevű központja felel.  

A tantervbe beépített projektalapú elemek révén ma már nem lehet „megúszni” az aktív részvételt – de ez nem is cél. A cél az, hogy a hallgatók már az egyetemi évek alatt megtapasztalják, milyen valós problémákra keresni megoldást, csapatban dolgozni, prezentálni, visszajelzést kapni – és fejlődni. 

Továbbképzés új szinten 

A PTE KTK nemcsak az alapképzésben újít. A meglévő, dinamikusan fejlődő vállalati kapcsolatrendszerre építve egyre szélesebb kínálattal jelenik meg a továbbképzések és rövidebb és fókuszáltabb mikrotanúsítványos programok piacán is. Ezek a képzések nemcsak a hallgatók, hanem a régió kisebb-nagyobb vállalatainál dolgozók számára is elérhetők – így a tudásmegosztás valóban kétirányúvá válik. 

Kapcsolódó Híreink

PTE – Az élményalapú oktatás élén

A Pécsi Tudományegyetem ismét bizonyította, hogy nemcsak lépést tart a nemzetközi felsőoktatási trendekkel, hanem..

Szakirányú továbbképzések a Pécsiközgázon!

Szerezzen oklevelet 1 év alatt! A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara a Centre for Applied Learning (CAL)..

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj - Kari rangsor

2024/2025-ös tanévre meghirdetett Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjra benyújtott pályázatok alapján karunk az alábbi..

Pro Scientia Arany Érem Díjat kapott a KTK hallgatója

Az OTDK teljesítménye alapján Varga Patrik Zsoltot Pro Scientia Aranyéremmel díjazták.

BGE Gazdasági Szaknyelvi vizsga

A jelentkezők középfokú egynyelvű gazdasági szakmai nyelvvizsga A szóbeli, B írásbeli és C komplex típusát választhatják..

Elkezdődött a beiratkozás a Hageni Egyetemre

A Hageni Távegyetem (FernUniversität in Hagen) NÉMET nyelvű képzésére ismét beiratkozhatnak Karunkon. Ez vonatkozik..

Elhunyt dr. Sipos Béláné dr. Rédey Katalin (1947-2025)

2025. május 30-án tragikus hirtelenséggel elhunyt Karunk nyugalmazott adjunktusa, dr. Sipos Béláné dr. Rédey Katalin.