Nyílt nap program 2023. 01. 18.

8.00-8.30 - Regisztráció

TÁJÉKOZTATÓK 8.30-11.55

Helyszín: B025 (mélyföldszint) és átvetítés az aulába (2.emelet)

08.30-09.00 Köszöntő és Kari tájékoztató

Dr. Takács András dékán

Dr. Erdős Katalin dékánhelyettes

9.00-9.30 Központjaink, diákszervezeteink bemutatkozása

Nagy Norbert Péter Tanulmányi Osztályvezető, Tehetségpont, Külügyi iroda, CAL, HÖT

09.45-11.55 Felvételi tudnivalók - Felvételi eljárásról, pontszámításról

• 9.45-10.45 2023-ban felvételizőknek

• 10.55 -11.55 2024-ben felvételizőknek

12.00-12.30 Szülői fórum

13.20-14.00 Mesterképzésekkel kapcsolatos tájékoztató

11:00-15:00 Tanácsadások

A programra előzetes regisztráció szükséges, amit az első emeleti pultnál lehet megtenni.

11:00-15:00 - Pályaorientációs beszélgetés
Helyszín: B310-es terem (3. emelet)

Tanácsadó: Somogyi Eszter és Kalapos Judit

11:00-15:00 - Grafológiai elemzés és tanácsadás

Helyszín: B323/2-es (3.emelet)

Tanácsadó: Tóth Attiláné Molnár Valéria

9.30-14.00 - Ismerd meg a Pécsiközgázt

Ismerd meg Központjainkat és diákszervezeteinket, illetve az általunk kínált lehetőségeket!

Központok: Tehetségpont I Külügyi iroda

Helyszín: 1. emeleti lépcsőforduló

Tehetségpont - GPOP - előzetes regisztrációhoz kötött, az első emeleti pultnál
A GPOP személyiségprofil kártya olyan eszköz, amellyel gyorsan, játékosan és interaktívan meg lehet állapítani valakinek a személyiségtípusát. Ha ismerjük a személyiségünk jellemzőit, akkor jobban megértjük a cselekedeteinket, érzéseinket, kapcsolatainkat. A workshop célja az eszköz, azon keresztül pedig a személyiségtípusok megismertetése a hallgatókkal.

Külügyi iroda
Szívesen megismernéd a Karunk által kínált külföldi mobilitási programokat? Szívesen utaznál külföldre nemzetközi tanulmányi és szakmai gyakorlati tapasztalatszerzés céljából? Keress minket és érdeklődj nálunk a hosszabb és rövidebb nemzetközi tanulmányutakról!

Központok: CAL - Alkalmazott Tanulások Központja I Kutatói központ

Helyszín: 2. emeleti lépcsőforduló

CAL – Alkalmazott Tanulások Központja – Vállalkozói 5próba

Erre a programra előzetes regisztráció szükséges, amire az első emeleti pultnál van lehetőség!

Kóstoljatok bele, milyen is a vállalkozói lét! Az üzletfejlesztésen alapuló kooperatív és egyéni játékaink segítségével egy-egy ötletmorzsát dolgozhattok ki és élhetitek át a vállalkozódiság lényegét. Gyere egyedül, vagy csapattal és próbáljátok ki magatokat! Aki mind az öt feladatunkat teljesíti, ajándékot is kaphat.  Aki mind az öt feladatunkat teljesíti, ajándékot is kaphat.

Időkeret: 25 perc

Helyszín: mélyföldszint 020-as terem

Kutatói központ

A Pécsiközgázon napjaink közgazdasági problémáinak feltárását és megoldását célzó kutatási tevékenység is folyik, melynek eredményeit kiváló nemzetközi és hazai szaklapokban jelentetik meg oktatóink és kutatóink. Hallgatóink már a tanulmányaik során bekapcsolódhatnak ebbe a széleskörű kutatótevékenységbe Tudományos Diákköri munkával, a konferenciánkon történő részvétellel, vagy a Karon működő kutatócsoportok munkájában történő részvétellel.

Diákhitel

Célunk elősegíteni a társadalmi mobilitást azzal, hogy Társaságunk kedvezményes pénzügyi megoldásokkal anyagi helyzetüktől függetlenül minden tanulni vágyó számára esélyt ad a felsőoktatásban, szak- és felnőttképzésben való részvételre.

Diákszervezetek: HÖT I JPKSZ I UBC (University Business Club) I Sportfolio

Helyszín: 3. emelet – folyosó

HÖT – Hallgatói Önkormányzati Testület
5 főből álló hallgatói csoport, akik a diákok érdekeit képviselik. Céljuk, hogy megkönnyítsék a mindennapokat, illetve szakmai és kulturális lehetőségeket nyújtsanak.

JPKSZ - Janus Pannonius Közgazdasági Szakkollégium
A karon működő szakkollégium számunkra a közösséget, a szakmai fejlődést és a társadalmi érzékenységet jelenti. Ezek azok az értékek, amelyek meghatározzák a szervezet és a tagjaink életét.

UBC

Sziasztok leendő közgázosok! Mi vagyunk a University Business Club PTE, mi leszünk azok, akik az egyetemi tanulmányaitokat sok-sok érdekes és hasznos tudással egészítik ki, nem mellesleg ezt nagyon sokszor bulival egybekötve.

Sportfolio

Mi vagyunk a Sportfólió, a Pécsiközgáz legújabb diákszervezete. Célunk az, hogy népszerűsítsük a sportrendezvényeket, és a sportolás szeretetét. Várunk titeket szeretettel!

9.45 -10.15 Szakokról hallgatói szemmel vol.1

Beszélgess hallgatóinkkal kötetlenül, tedd fel a legtitkosabb kérdéseidet, tudj meg mindent a közösségi életről.

A program alatt vendégünk vagy egy popcornra!

Szak neve

Gazdálkodási és menedzsment

3.emelet 323/1

Gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven)

3.emelet 312

Kereskedelem és marketing

3.emelet A308

Pénzügy és számvitel

3.emelet 316

Turizmus-vendéglátás

3.emelet 313

10.55-11.25 Szakokról hallgatói szemmel vol.2

A program alatt vendégünk vagy egy popcornra.

Szak neve

Gazdálkodási és menedzsment

3.emelet 323/1

Gazdálkodási és menedzsment (angol nyelven)

3.emelet 312

Kereskedelem és marketing

3.emelet A308

Pénzügy és számvitel

3.emelet 316

Turizmus-vendéglátás

3.emelet 313

Mintaelőadások

Az egyes szakoknál 12:30-tól 13:10-ig és 13:20-tól 14:00-ig is meghirdetünk egy-egy előadást. A témák nem szakokkal kapcsolatos tájékoztató előadások lesznek, hanem a szakhoz kapcsolódóan kerül kifejtésre egy-egy érdekes és aktuális téma. A témaváltozások jogát fenntartjuk!

12:30-13:10 Szakok mintaelőadásai vol.1

Emberi erőforrások: Előadó: dr. Ásványi Zsófia Erzsébet | Téma: Tipikus-atipikus HR  | Helyszín: 3.emelet 316

Gazdálkodási és menedzsment: Előadó: dr. Szabó-Bálint Brigitta | Téma: Hogyan találjam meg a nekem megfelelő karrierutat? | Helyszín: mélyföldszint 025

Gazdálkodási és menedzsment (angol): Előadó: dr. Sipos Norbert | Téma: Managers vs. Leaders – what can they be used for? | Helyszín: 3.emelet 312