fbpx Program | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Program

A konferencia programja

Június 7. – Csütörtök

10:00-11:00  

  

 Érkezés, regisztráció

11:00-13:30

 

Köszöntők (Halasy-Nagy József Aula, II. emelet) 
Moderátor: Fodor Péter

   

11:00-11:10: Bódis József, rektor, Pécsi Tudományegyetem
11:10-11:15: Schepp Zoltán, dékán, PTE Közgazdaságtudományi Kar 
11:15-11:30: Geert Hofstede, nemzetközi védnök, a PTE díszdoktora
11:30-11:45: Bélyácz Iván, védnök, az MTA rendes tagja
11:45-11:50: Jarjabka Ákos, intézetigazgató, VSZI

   

Plenáris előadások (Halasy-Nagy József Aula, II. emelet) 

   

11:50-12:10: Bakacsi Gyula (MTA Gazdálkodástudományi Bizottság elnöke): Charismatic and neo-charismatic leadership
12:10-12:30: Dubéczi Zoltán (Magyar Rektori Konferencia főtitkára): International perspectives of the Hungarian higher education
12:30-12:50: Heidrich Balázs (Budapesti Gazdasági Egyetem rektora): The Landscape is changing - A mixed method study of the small worlds in higher education
12:50-13:10: Paulo Feldmann (associate professor, University of São Paulo): Geopolitics and internationalization strategies

13:10-13:30

 

Csoportkép készítése az előadókkal és résztvevőkkel közösen

13:30-15:00

 

Ebédszünet (323/2-es Telekom terem a III. emeleten)

15:00-17:00

 

Párhuzamos szekciók

   

I. szekció – International PhD (310-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnökök: Jakubik Mária, Karoliny Mártonné (titkár: Pótó Judit)

15:00-15:15: Jakubik, Maria: Elaborating the Job Demands and Resources Model of Employee Engagement 
15:15-15:30: Ruzsa, Csaba Roland: Digital workplaces, digital employees
15:30-15:45: Turkan, Huseyin Serkan: Business Continuity and Risk Assessment Management in Marketing
15:45-16:00: Schmidt, Chris R.: Models of Factors affecting Individuals Experiences with Wrongdoing within Institutions of Higher Education
16:00-16:15: Bolbol, Islam: The Role of Implementing TQM Principles on Developing Organizations' Financial Performance under the Light of Existing Capabilities and Strategies
16:15-16:30: Dedaj, Zef: Connecting Strategy with Innovation
16:30-16:45: Sacramento, Kelly Cristiny Chinelato – Fischmann, Adalberto Americo: Cognitive and structural factors: What makes strategy implementation so hard?
16:45-17:00: Vita

   

II. szekció (316-os terem, III. emelet) 

Szekcióelnök: Stephan Kühnel (titkár: Szloboda Katalin)

15:00-15:15: Györbiró, András Csaba: The Bitcoin Phenomenon - mutual failures of judgment, explained through the works of Daniel Kahneman and Amos Tsversky
15:15-15:30: Nagy, Csaba: Methods and Techniques for Assessing the Individual Performance of the Teachers from the Romanian Universities
15:30-15:45: Feldmann, Paulo: The Influence of Culture in the Low Level Management Quality in Latin America.
15:45-16:00: Kühnel, Stephan – Müller, Marina: Use of Online Learning for Continuing Professional Education and Development by German Audit Companies
16:00-16:15: Bedoya, Ever: Contributions of Transformational Leadership Style to Change Management
16:15-16:30: Gonzalez Flores Oscar – Canibe Cruz Francisco – 
Aguilar Sanchez Silvia Julieta: Critical Success Factors on Internationalized SMEs. Exploration in Coahuila, Mexico 
16:30-17:00: Vita

   

III. szekció (312-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnök: Bakacsi Gyula (titkár: Németh Julianna)

15:00-15:15: Angyal Ádám: Társadalmi környezet szennyezés
15:15-15:30: Németh Gergely – Torma Kálmán: A lewini modell továbbgondolása és a vállalkozói folyamat kapcsolata 
15:30-15:45: Karácsony Péter: A munkahelyi stressz és a szervezeti elkötelezettség közötti kapcsolat vizsgálata szlovákiai kis- és középvállalkozásoknál 
15:45-16:00: Juhász Csilla: Munkahellyel szembeni elvárások vizsgálata a Z generációnál
16:00-16:15: Repisky Máté: Vállalkozói kudarc késleltetése – Mi van a döntés mögött?
16:15-16:30: Kispál Zoltánné – Németh Julianna: Szilánkok az üvegplafonból - Elméletalkotási kísérlet
16:30-16:45: Rekettye Gábor: Gondolatok a digitalizáció fejlődéséről és az árakra gyakorolt hatásáról
16:45-17:00: Vita

   

IV. szekció (311-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnök: Poór József (titkár: Szakó Tímea)

15:00-15:15: Poór József – Kerekes Kinga – Szlávicz Ágnes – Berber, Nemanja – Stor, Marzena – Karoliny Mártonné – Zaharie, Monica – Engle, Allen: Változások a nemzetközi HRM-ben Közép-Kelet Európában a CEEIRT kutatások tükrében
15:15-15:30: Poór József – Juhász Tímea – Tóth Katalin – Csapó Ildikó: Munkaerőhiány – munkaerő megtartás Magyarországon 2016-2017-ben elvégzett empirikus kutatásaink tükrében
15:30-15:45: Zsankó Brigitta: "Puffer"-szervezetek megjelenése és jelentősége a munkaerőpiacon
15:45-16:00: Ásványi Zsófia – Nemeskéri Zsolt: Megváltozott munkaképességű személyek atipikus foglalkoztatása a Dél-Dunántúlon: egy empirikus felmérés tapasztalatai
16:00-16:15: Szászvári Karina – Csillag Sára – Csizmadia Péter – Hidegh Anna Laura: Családi kis- és középvállalkozások HR gyakorlatának sajátosságai
16:15-16:30: Titkos Csaba: Az a baj.... Szinkronicitás, avagy a szervezetfejlesztés és a művészet találkozása: egy modell - egy zeneszám
16:30-16:45: Topár József: Folyamatmenedzsment szemlélet szerepe a felsőoktatás minőségfejlesztésében
16:45-17:00: Vita

   

V. szekció (314-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnökök: Noszkay Erzsébet, László Gyula (titkár: Haraszty Gábor)

15:00-15:15: Kovács Éva: Művész vagy menedzser? A kulturális kreatív ipari vállalkozások menedzsmentjének sajátosságai
15:15-15:30: Tóth Janka: Feszültségek a társadalmi vállalkozások működésében
15:30-15:45: Faragó Beatrix – Konczosné Szombathelyi Márta: A sportolói kompetenciák hatása a humán tőkére
15:45-16:00: Noszkay Erzsébet: Családi cégek „alulnézetben”…. (A hazai családi vállalkozások működési stabilitása és átörökösítési gondjai)
16:00-16:15: László Gyula – Sipos Norbert: Kell-e nekünk érdekegyeztetés?
16:15-16:30: Bányai Edit – Sipos Norbert: Aktualitások a felsővezetői kiválóság területén
16:30-16:45: Szabó Szilvia: HR tudástranszfer a közszolgálatban
16:45-17:00: Vita

17:30-20:00

 

Vacsora, állófogadás (323/1-es Telekom terem, III. emelet)
Kulturális program
17:30-17:50: Klasszikus gitár és hegedű duó a PTE Művészeti Kar hallgatóinak előadásában: Nakazawa Klára Akiko, Szkibó Gergő

Június 8. – Péntek

08:00-10:00

 

Párhuzamos szekciók I.

   

VI. „Diaszpóra” szekció (311-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnökök: Jarjabka Ákos (titkár: Palotai Jenő)

08:00-08:15: Dukai Edit: Magyarországon továbbtanuló határon túli magyar ajkú fiatalok karrierútja a Diplomás Pályakövető Rendszer adatai alapján 
08:15-08:30: Palotai Jenő – Wetzl Viktor – Jarjabka Ákos: Magyar nyelvoktatás fontossága a diaszpórában élő magyarok identitás megőrzésében
08:30-08:45: Gazsó Dániel: A diaszpórakutatás elméleti és módszertani kérdései
08:45-09:00: Márta Anette: A tudományos kommunikáció interkulturális kihívásai a 21. században 
09:00-09:15: Zsonda Márk: Alkalmazott társadalomtudomány a gyakorlati közösségszervezésben dél-amerikai tereptapasztalatok alapján
09:15-09:30: Kajdi László: Hazautalások jelentősége a nemzetközi vándorlásban
09:30-10:00: Vita

   

VII. szekció (314-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnökök: Dajnoki Krisztina, Borgulya Istvánné (titkár: Szabó-Bálint Brigitta)

08:00-08:15: Barakonyi Eszter: A részmunkaidős foglalkoztatás a flexicurity szolgálatában
08:15-08:30: Balogh Gábor – Borgulya Ágnes: Ipari klaszterek kommunikációja
08:30-08:45: Pierog Anita – Gergely Éva – Dajnoki Krisztina: Vezetőkkel szembeni kompetencia elvárások
08:45-09:00: Szabó-Bálint Brigitta: A munkavállalói siker és az elérését támogató szervezeti karriermenedzsment eszközök
09:00-09:15: Balogh Gábor – Karoliny Mártonné: A korosodó népesség HR fókuszokat módosító hatásai nemzetközi összehasonlításban
09:15-09:30: Bencsik Andrea – Machová, Renáta – Juhász Tímea – Csókás Lilla: Vezető/leader versus etika avagy az etikus leaderi magatartás jellemzői
09:30-09:45: Balázsiné Farkas Katalin - Kardos Barbara: Tartalmi és módszertani fejlesztési irányokra vonatkozó javaslatok a diplomás számvitelképzés két szintjére vonatkozóan a pályakezdő diplomások kompetenciáinak tükrében
09:45-10:00: Vita

10:00-10:30

 

Kávészünet (323/1-es Telekom terem, III. emelet)

10:30-12:30

 

Párhuzamos szekciók II.

   

VIII. szekció (311-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnökök: Bencsik Andrea, Obermayer Nóra (titkár: Filinger Kitti)

10:30-10:45: Obermayer Nóra: Tudásalapú networking eszközök jelentősége a magyar tulajdonú családi vállalkozások körében
10:45-11:00: Tomka János – Bőgel György: Szakértői munka: kapu a tudáshoz
11:00-11:15: Hetesi Erzsébet – Tarjányi Margit – Vilmányi Márton: Egészségügyi intézmények hálózati viselkedése
11:15-11:30: Fodor Péter: Tudásmenedzsment erőművi környezetben a digitális gazdaság kihívásainak tükrében
11:30-11:45: Kornai Gábor: Egy hivatás nehéz évtizede
11:45-12:00: Fűrész Diána Ivett: A sportolók munkaerő-piaci mozgásainak modellezése
12:00-12:15: Duczon Árpád: A vezetésfejlesztés, mint a civil szervezetek szervezetfejlesztési lehetősége
12:15-12:30: Vita

12:15-14:00

 

Ebédszünet (323/1-es Telekom terem, III. emelet)

13:00-16:00

 

MTA Gazdálkodástudományi Bizottság ülése (Halasy-Nagy József Aula,
II. emelet) 

   

Napirendi pontok:

  1. A pécsi műhely bemutatkozása
  2. Publikációs mozgásterünk – folyóirat-listák és minősítések, hazai folyóirataink, kiket hivatkozunk
  3. A Publikációs Nívódíj Bizottság javaslata egy hosszú távú, differenciált bizottsági díjazási rendszerre (előterjesztő: munkabizottság)
  4. Az őszi MTA Tudomány Napi konferencia-sorozatba illeszkedő bizottsági konferencia (paradigmaváltás/digitalizáció) koncepciója és tervezete (előterjesztők: alelnökök)
  5. Döntés a Fogyasztás-gazdaságtan Munkabizottság további működéséről/megszüntetéséről

14:00-16:00

 

Párhuzamos szekciók III.

   

IX. szekció – International PhD szekció (310-es terem, III. emelet) 

Szekcióelnök: Barakonyi Eszter (titkár: Schmuck Roland)

14:00-14:15: Turkan, Huseyin Serkan: Leadership Effectiveness: How to handle the complexities and adversities of co-workers
14:15-14:30: Bonau, Sarah: Fashion brand Zara as an example of excellence in strategic management
14:30-14:45: Kremer, Kristian: HR Analytics and its Moderating Factors
14:45-15:00: Mirsad, Simnica: Reward and Motivation System as a Function of Human Resource Management, and its Links to Improved Performance in Private Organizations: Case of Google Inc.
15:00-15:15: Schmuck, Roland: Ten Years of Strategic Simulation Games at the University of Pécs, Faculty of Business and Economics
15:15-15:30: Polster, Csilla – Konczos Szombathelyi, Márta: The impact of socioemotional wealth oN the succession (studies among three hungarian family businesses)
15:30-16:00: Vita

   

X. szekció – International PhD szekció (312-es terem, III. emelet)  

Szekcióelnökök: Kispál Zoltánné, Ásványi Zsófia (titkár: Benke Mariann)

14:00-14:15: Benke, Mariann: Analysis and comparison of motivation and learning theories
14:15-14:30: Pobee, Frederick: E-commerce adoption in developing countries: A literature review
14:30-14:45: Bolortsogoo, Ninjin: Financial Reporting Quality: Review on Influential Factors and Measurements
14:45-15:00: Yetkin, Ahmet Murat: Measuring the Service Quality of Foundation Universities: an Application on Turkey
15:00-15:15: Yetkin, Ahmet Murat: Opening the Banking Sector in Turkey
15:15-15:30: Szeiner, Zsuzsanna: Personnel management development in the US public sector
15:30-16:00: Vita

16:00-16:15

 

Hivatalos csoportkép készítése Farkas Ferenc portréjánál (III. emeleti folyosó) 
Konferencia lezárása (Halasy-Nagy József Aula)  

Elköszönés és a konferencia lezárása: Jarjabka Ákos