fbpx Tudományos konferencia - Változás, újratervezés és fejlődés | Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

Tudományos konferencia - Változás, újratervezés és fejlődés

Változás, újratervezés és fejlődés

Az üzleti, egyetemi és szabályozói szerepek változó lehetőségei a globális változásokhoz történő alkalmazkodásban

Az utóbbi évtized több olyan globális tendenciát tett láthatóvá a klímaváltozástól a digitalizáción át a kifeszített ellátási láncok sérülékenységéig, amelyek különböző kérdéseket vetnek fel mind az üzleti élet, a felsőoktatás és a szabályozók, döntéshozók szempontjából. Különösen fontos kérdés, hogy a periférikus térségeket hogyan érintik ezek a változások, hogyan tudnak szembenézni azokkal és végső soron miként tudnak versenyképesebbé válni ebben a változó környezetben.

A Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kara alapításának 50 éves évfordulója alkalmából tudományos konferenciát rendez e kérdések szélesebb körű megvitatása céljából, melyre magyar és angol nyelvű előadásokkal lehet jelentkezni az alábbi területekről.

Tématerületek

• Változások
    • a szervezeti menedzsment fókuszaiban
    • a stratégiai gondolkodásban
    • a motiváció és a munkavégzési formák terén
    • a szervezeti kommunikációban
    • a fogyasztási mintázatokban
    • a fogyasztás társadalmi megítélésében
    • a fogyasztás megítélésében az egyes tudományterületeken
    • a turisztikai fogyasztás megítélésében
  • Változások
    • a számviteli kutatások fókuszában
    • a számvitel és a könyvvizsgálat szerepében, módszertanában, oktatásában
    • a számviteli információk döntéselőkészítésben betöltött szerepében
    • a számviteli szolgáltatások tartalmában és  megítélésében
  • Termelésmenedzsment
  • Operációkutatás
  • Adatgyűjtés és adatelemzés újszerű módszerei
  • Digitális pénzügyek
  • Regionális innováció- és fejlesztéspolitika, intelligens szakosodási politikák
  • Vállalkozás-politika
  • Vállalkozói felfedezési folyamat
  • Egyetem-központú vállalkozói ökoszisztémák
  • Kisvállalati versenyképesség
  • Innovációs hálózatok
  • Hálózatok, fejlődés és egyenlőtlenségek
  • Gazdasági növekedés: felzárkózás és leszakadás
  • Gazdasági hatáselemzés

Konferencia részletei

A konferencia időpontja: 2020. november 5-6.

A konferencia helyszíne: Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar, Pécs, Rákóczi út 80.

A konferenciát alapvetően személyes jelenléttel tervezzük megtartani, azonban tekintettel az utazásokkal kapcsolatos bizonytalanságra, szekciókat is szervezünk. Az ezzel kapcsolatos preferenciát a jelentkezési felületen keresztül lehet megadni.

Jelentkezés

Jelentkezni az angol vagy magyar nyelvű előadások (500 szavas) kivonatával lehet 2020. szeptember 6-ig.

Jelentkezés >

A jelentkezések elfogadásáról szeptember 20-ig küldünk értesítést, a konferenciára regisztrálni 2020 október 1-től lehet.