Nyelvvizsgával és a Hageni képzéssel kapcsolatos információk - TehetségPont workshop

B017

Karunkon a diplomaszerzés nyelvi vonatkozású feltételeivel sok hallgató nincs tisztában, ezért ennek ismertetése minden félévben szükséges. Gyakori probléma, hogy a hallgatók nem tudják, hogy a záróvizsgára jelentkezéshez sikeres nyelvvizsga (turizmusos hallgatóink számára nyelvvizsgák), vagy a Karunkon meghirdetett két féléves szakmai nyelvi kurzus teljesítése az előírás, ezért nagyon fontos, hogy hallgatóink pontosan legyenek informálva a tanulmányaik befejezéséhez szükséges nyelvi követelményekről.
Karunkon 2001. óta működik sikerrel a német nyelvű hageni kettős diplomaprogram, mely keretében a hallgatók magyar vagy angol nyelvű tanulmányaikkal párhuzamosan szerezhetnek nemzetközi, német nyelvű teljes értékű diplomát. A hageni diploma megszerzése a magyar jogszabályok értelmében általános felsőfokú nyelvvizsgát is jelent, amivel kiváltható a kari diplomához szükséges szakmai komplex középfokú nyelvvizsga.

Mentor: Dr. Mátyás Judit

Felelős munkatárs